ФОТО| Џенифер изгледа прекрасно на помлади години, погледнете ја нејзината честитка

Музичката и актерска дива, Џенифер Лопез (53) се чини дека никогаш не старее.

Колку ужива во бракот со Бен Афлек, како и семејната идила за време на празниците, покажува и нејзината последна објава во која изгледа како млада девојка.

На фотографијата што ја објави на Инстаграм на Божиќ, Џеј Ло се појави во краток син фустан со машнички, со голема бела јака извезена со цвеќиња и бели манжетни.

Изгледаше многу скромно и елегантно, а новогодишниот впечаток го комплетираше со црвени лакирани сандали и бордо кармин на усните.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jlo.TP46 (@jlo.tp46)