Џенифер Лопез ја откажа американската турнеја

Американската пејачка Џенифер Лопез ја откажа својата турнеја „This Is Me…“, првата по пет години.

Компанмијата „Live Nation“, организаторот на летната турнеја, во петокот објави дека таа е откажана, наведувајќи дека „Џенифер зема слободно време за да биде со своите деца, семејството и блиските пријатели“.

Во обраќањето до своите фанови, Лопез објави дека е „целосно уништена и тажна што ги разочарала“.

„Ве молам знајте дека немаше да го сторам тоа ако не мислев дека е апсолутно неопходно. Ветувам дека ќе ви надоместам и дека повторно ќе бидеме сите заедно“, напиша Лопез.

Пејачката и организаторот не ја наведоа причината за откажувањето, но тоа доаѓа во време на шпекулации за развод со актерот Бен Афлек и гласини за слаба продажба на влезниците за концертите.

Пред неколку седмици голем број концерти како дел од турнејата беа веќе откажани, исто така, без објаснување.