Џенифер Лопез и Бен Афлек во Италија за вториот меден месец

Две свадби значи два медени месеци и пет венчаници, нели? Така е барем за Џенифер Лопез и Бен Афлек.

По нивното бегство во Лас Вегас, Џеј Ло и Афлек се упатија кон Париз на виорно патување низ Градот на љубовта. И сега, по нивната спектакуларна венчавка во домот на Афлек во Џорџија, двајцата заминаа во Италија на уште еден меден месец.

Семејството Афлек се фотографирани додека вечераат во Гранд Хотел Тремецо на езерото Комо и уживаат во возење со брод по езерото. На фотографиите направени од Дејли Мејл, Афлек може да се види како гледа фотографии од Лопез во една од нејзините венчаници.

За време на нивниот меден месец во Париз, тие ги донесоа и своите деца. Сепак, ниту едно од нивните деца се уште не е забележано со нив во Италија.

Италија е посебно место за двојката; набргу откако повторно ја разгореа нивната романса во 2021 година, двајцата беа забележани на брегот Амалфи. Двајцата требаше да се венчаат во септември 2003 година, но ја одложија својата венчавка поради „прекумерното медиумско внимание“. Тие наскоро се разделија на почетокот на 2004 година, за да се вратат заедно во 2021 година.

„Мислам дека немаше да се собереме ако мислевме дека тоа е местото каде што се движи“, изјави Лопез за Ролингстоун, мислејќи на нивното минато разделување. „Чувствуваме дека она што повторно го најдовме е многу поважно, а како го штитиме тоа и како ги живееме нашите животи – што да споделиме, што да не споделиме – е рамнотежата што ја имаме сега, користа од искуството и мудроста. што ги добивме со годините“.