Џенифер Лопез открива детали за обновената врска со Бен Афлек

Џенифер 2.0 брзо се приближуваат кон една година како пар.

И додека Бен Афлек и Џенифер Лопез се чини дека уживаат еден во друг откако ја обновија романсата, ѕвездата на Marry Me („Омажи се за мене“) призна дека тие „малку се плашеле“ да се обидат втор пат со оглед на лудилото на фановите што ги опкружува од нивното прво излегување во јавност.

Ова се случува и сега, исто како и речиси пред две децении.

Новото признание на Лопез доаѓа само неколку недели откако Афлек откри дека се двоумел околу обновувањето на нивната врска и целиот хаос што ќе дојде со тоа како јавни личности, речиси две децении по откажувањето на нивната свршувачка.

„Претходно, ја прекинавме нашата врска“, изјави Лопез (52) за „Пипл“, во врска со циркусот што се чинеше дека ги следи во текот на првата верзија на Бенифер од 2002 до 2004 година, додавајќи: „Тогаш бевме наивни“.

„И двајцата сме среќни и не сакаме ништо од тоа повторно да се случи“, објасни таа.

„Сега сме постари, попаметни, имаме повеќе искуство, сме на различни места во нашите животи, сега имаме деца и мораме да бидеме многу свесни за тие работи.“

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.