Џенифер Лопез со неколку фотографии успеа да ги стави гласините за проблеми во бракот во втор план, а интернетот „гореше“

Џенифер Лопез знае како да се справи со контроверзите, а тоа повторно го потврди откако ги воодушеви фановите за време на сè погласните озборувања за кризата во бракот со Бен Афлек.

Повеќе не носи го прстенот?

Гласините беа поттикнати од неодамнешната фотографија на актерот во Лос Анџелес, објавена од Радар онлајн, на која се гледа дека не носи прстен. Откако веста ги преплави медиумите, пејачката на својот Инстаграм профил објави неколку фотографии кои ги избезумија нејзините фанови.

Вирални фотографии

Џеј Ло објави провокативни фотографии на кои позира во кревет во долна облека со пуштена коса и широка насмевка на лицето.

Фотографиите станаа вирални – собраа 2,3 милиони лајкови и над 20.000 коментари.

Брачните проблеми траат веќе некое време

Да потсетиме, Џеј Ло и Афлек се венчаа во Лас Вегас во јули оваа година, а еден месец подоцна одржаа втора, раскошна венчавка.

Набргу потоа следеа гласини за проблеми во бракот, а Афлек наводно повеќе не живее во истата куќа со Лопез. Според странските медиуми, тие таа одлука наводно ја донеле заеднички за да го оживеат бракот, а причината било пушењето на Афлек, кое Лопез не може да го поднесе.