Енрике Иглесиас пред македонското знаме го најави концертот во Скопје

128

Покрај официјалната објава на Авалон продукција за концертот на мегапопуларниот Енрике Иглесиас во Скопје на 20-ти јуни, вчера во текот на денот официјално беше потврден и објавен скопскиот концерт и на неговиот веб сајт, како и на официјалните фан страни на социјалните мрежи.

Интересно е што Енрике Иглесиас токму на Фејсбук пред македонското знаме го најави концертот во Скопје.

Enrique-announcement-website

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.