9.8 C
Skopje
сабота, март 2, 2024

ЕПП ја поздравува победата на ВМРО-ДПМНЕ, секретарот со поддршка за Муцунски

Меѓународниот секретар на Европската народна партија (EPP) Патрик Волер, преку социјалните мрежи, ја поздравува победата на ВМРО-ДПМНЕ уште во првиот круг на локалните избори.

Тој испраќа силна поддршка за Тимчо Муцунски, кој оствари една од најголемите победи на цела територија на Република Македонија, победувајќи убедливо во Општина Аеродром.

„Големи честитки за Тимчо за овој неверојатен резултат во Скопје и за целиот тим на ВМРО-ДПМНЕ за огромниот успех во овој круг од изборите. Нека се множат“ – напиша Волер.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.