ЕПП: Се што треба да се направи се фер и слободни избори на 12 април, за да се оденсе државата напред

Од Европската народна партија (ЕПП) на Твитер напишаа:

„Ние внимателно ги набудуваме важните реформски напори во Македонија. Се надеваме дека ќе обезбедите слободни и фер избори на 12 април, како што е договорено, за да се одонесе земјата напред“.

Да потсетиме дека во ЕПП членува и ЦДУ на Ангела Меркел, сестринска партија на ВМРО-ДПМНЕ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.