Ердоган им се заканува на странски амбасадори

63

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган ги предупреди амбасадорите од другите земји дека може да ги избра поради преземање „провокативни дејствија“ во позадината на растечките тензии поради корупцискиот скандал во земјата, јавува АФП.

„Некои амбасадори преземаат провокативни дејствија“, забележува Ердоган во телевизиско интервју во црноморскиот град Самсун.

„Не сме должни да ве трпиме во својата земја“, истакнува Ердоган.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.