Ердоган за оваа недела најави разговор со Путин

37

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган најави продолжување на телефонските разговори со неговиот руски колега Владимир Путин.

– Планирам да преговарам со Путин оваа недела, изјави Ердоган.

Двајцата претседатели на 26 април разговараа за ситуацијата во Украина, а кон крајот на март во Истанбул беа одржани разговори меѓу руска и украинска делегација.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.