Ќерката на познатиот актер: Татко ми ме силуваше кога имав 5 години

Најстарата ќерка на актерот Клаус Кински, Пола Кински, тврди дека нејзиниот татко повеќепати ја силувал кога била мала.

-Ме допираше и ме бакнуваше со отворени усни кога бев многу мала, околу пет-шест години, рекла еднаш за медиумите откако со години молчела затоа што се плашела дека никој нема да и поверува, а потоа конечно реши да ја прекине нејзината тишина.

-Како дете секогаш морав да ја држам устата затворена бидејќи ми се закануваше. И јас зависев од него, од неговата наклонетост. Тој рече дека сите татковци на светот им го прават истото на своите ќерки, раскажа Пола.

Во својата книга „Детската уста“, Пола Кински сликовито ги опишува деталите за наводното злоставување од страна на нејзиниот татко, кој починал од срцев удар во 1991 година.

Пола опишува како се чувствувала растргната помеѓу тоа што сакала да му угоди и сакала да се спротивстави на неговите нагони.

-Ме мачат чувствата на вина. Дека го разочарав, што некогаш му дозволив. Постојано плачам, рече таа и го опиша најтешкиот период од нејзиниот живот.

-Секогаш ме допираше премногу, ме држеше толку силно што мислев дека не можам да избегам. Тогаш имав четири или пет години и живеевме во Минхен. Инстинктивно препознав дека тоа не е таткова прегратка, туку повеќе од тоа, рекла таа.

Кински исто така истакна дека никогаш не можела да гледа ниту еден од филмовите на нејзиниот татко, во кои тој најчесто глумел криминалци и зли ликови.

-Кога гледав, секогаш мислев: „Точно е како дома“, изјавила Пола Кински.

Пола никогаш не разговарала за ова со нејзината полусестра, актерката Настасја Кински, бидејќи тие не се во контакт. Најстарата ќерка на актерот изјавила дека прекинала секаков контакт со својот татко кога имала 19 години, а кога тој починал не чувствувајте какви било емоции.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.