Ештон ги пофали изборите на Косово, новата рунда на преговори на петти декември

91

Таа навела дека во четврток во Брисел со премиерите на Србија и Косово, Ивица Дачиќ и Хашим  Тачи, ќе разговара за преостанатите прашања кои што се однесуваат на спроведување на договорите од 19-ти април

„Ова е посебно важно во светло на претставувањето на мојот нов извештај за дијалогот во Советот на министри на ЕУ во декември“, истакна Ештон.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.