Еурофарм Пелистер во вториот шешир пред жребувањето за Лига Европа

Македонскиот ракометен суперлигаш Еурофарм Пелистер од вториот шешир ќе ја дочека жрепката за групната фаза на ЕХФ Лига Европа.

Со битолчани во групата се уште и екипите на Кадетен Шафхаузен, Гранољерс и Иштад.

Составот на другите шешири е:

Шешир 1: Бенфика, Фуксе Берлин, Екс Прованс, Скјерн

Шешир 3: Мотор Запорожје, Татран Прешов, Валур, Балатонфуреди

Шешир 4: Флензбург, Гепинген, Спортинг, Бидасоа

Шешир 5: Монпелје, Бенидорм, Веспрем КФТ, Скандерборг Архус

Шешир 6: Нексе Нашице, Алпла Хард, Ференцварош, Агуаш Сантас

Жрепката е закажана за утре во 11:00 часот, а групниот сегмент почнува на 25 октомври.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.