Еурофарм супериорен во дуелот со Татабања

19

Ракометарите на Еурофарм Пелистер одигра уште еден извонреден натпревар, можеби и најдобриот сезонава и со 33:20 ја декласираше Татабања.

Пелистерци одиграа без грешка и ја запишаа втората победа во групната фаза во ЕХФ Европската лига.

Битолчани беа доминантни во двете полувремиња, а од четата на Бабиќ дури 11 ракометари се запишаа во листата на стрелците.

Најефикасен кај Пелистер беше Мараш со шест постигнати погодоци, додека Табадоа и Периќ застанаа на по пет гола. Со оваа победа Еурофарм привремено се искачи на првата позиција на табелата во групата Д.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.