Еве како руските бомбардери ги уништуваат позициите на џихадистите во Сирија (ВИДЕО)

Еве како руските бомбардери ги уништуваат позициите на џихадистите во Сирија
Еве како руските бомбардери ги уништуваат позициите на џихадистите во Сирија

Русија ги уништува упориштата на џихадистите во Исламската држава ширум Сирија со оружје кое е исклучително прецизно и овозможува максимално избегнување на жртви.

„Раша тудеј“ во рускта воздухопловна база во Латакија ги снимила ракетите со модерен навигациски систем кои го користат руските пилоти.

Големата прецизност вклучува и подолго време кое е потребно да да се лоцира метата, а ракетата да се прати на одредена точка.

б

При дизајнирање на руските бомбардери се мислело и на комфор и на потребите на пилотот кој е изложен на голем притисок и стрес. Така, во пилотската кабина, освен удобни столици, се наоѓа и дел со ВЦ-школка.

На снимката се покжува момент кога  „Su-24M“ испушта бомби.

Освен „Su-24M“, во нападите учествувале и бомбардери „Su-34“, „Su-30SM“ и „Su-25“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.