Еве каков ден ве очекува според вашиот хороскоп

66

ОВЕН

Работа: Можно е да имате промена на работното поле која доаѓа сосема изненадно.

Љубов: Ве очекува проблематичен период со саканата личност. Постојат некои оптоварувања.

Здравје: Би било добро да посетите стоматолог.

БИК

Работа: Очекувајте изненадувачки пресврт. Пред вас е период во кој ќе имате промена на работното место.

Љубов: Пред вас е возбудлива врска во која ќе имате доста проблеми.

Здравје: Добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можете да очекувате дека ќе успеете да го стабилизирате односот со соработниците, како и со надредените.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже дека е подгтовена максимално да ви се посвети.

Здравје: Проблеми со бешиката.

РАК

Работа: Очекувајте проблеми во комуникација со колегите. Можно е сето тоа да ви носи дополнителна тензија.

Љубов: Очекувајте интересен ден на ова поле. Пред вас е познанство со нова личност.

Здравје: Добро се чувствувате.

ЛАВ

Работа: Работната ситуација се менува во неочекуван правец. Потребно ви е некое време работите да се вратат под ваша контрола.

Љубов: Надевајте се на стабилен однос и сериозна врска со личноста која ви значи.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

ДЕВИЦА

Работа: Очекувајте добра ситуација на ова поле. Работите се движат кон посакуван правец.

Љубов: Ново емотивно познанство е пред вас. Наскоро ќе имате шанса за почеток на една долга врска.

Здравје: Занимавајте се со спорт.

ВАГА

Работа: Очекувајте промени на работното поле. Ве очекува поволен ден за ова поле.

Љубов: Ако планирате патување во странство, може таму да остварите интересно познанство.

Здравје: Проблеми со варењето на храната.

ШКОРПИЈА

Работа: Работата ви оди се подобро, и задоволни сте од она што го гледате. Полето заработка ви се движи во посакуван правец.

Љубов: Лесно ги покажувате своите чувства затоа што сакате партнерот да биде сигурен во вас.

Здравје: Мали проблеми со грлото.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Очекувајте мали конфликти кои негативно ќе влијаат на вашата работна ситауција.

Љубов: Партнерот не е задоволен од комуникацијата која ја имате двајцата и од ден на ден доаѓа до поголеми проблеми.

Здравје: Несоница.

ЈАРЕЦ

Работа: Конечно сте почнале работа која сте ја сакале, но пред вас и натаму е долг пат до успехот.

Љубов: До партнерот доаѓа фаза на заладување. Ова е фаза во која двајцата сте насочени кон себе.

Здравје: Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да сте пасивни на работното поле и да не можете да ги остварите промените кои сте ги планирале.

Љубов: И понатаму сте разочарани поради лошо искуство кое не ви дозволува да влезете во нова врска.

Здравје: Проблеми со забите.

РИБИ

Работа: Може да очекувате ден во кој ќе имате голем број на обврски. Ќе склопите и некои нови работни контакти.

Љубов: Не ви се допаѓа љубомората која партнерот ја покажува. Пред вас е период на проблеми.

Здравје: Кашлица.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.