Еве кој ќе ги венчава Џенифер Лопез и Бен Афлек и зошто токму тој е избран

Џенифер Лопез и Бен Афлек викендов ќе се венчаваат по вторпат, овој пат во присуство на поголема публика од пријатели и роднини, а забавата ќе трае цел викенд.

Но, кој ќе ги веначава?

Кој е Џеј Шети, поранешниот монах кој „ќе ја чиноначалствува свадбата на Џенифер Лопез и Бен Афлек“?

Џеј Шети е роден и израснат во Лондон, со индиско потекло, на 18 години посетувал бизнис школа, но бил фасциниран од еден монах кој бил поканет да зборува на институтот. Говорите на монахот длабоко го допреле, и така тој потоа почнува да медитира, да прави добротворни дела, да им помага на луѓето, постепено пристапувајќи кон животот што го водел монахот.

Престојува во Индија, долго патува низ Европа, а потоа по три години решава да го сподели со другите она што го научил од искуството. Така, тој се враќа во Англија, почнува да прави сесии за личен развој за поединци и компании, а потоа следниот чекор: направи таа мудрост да биде достапна за сите, бесплатно. Тоа го прави делејќи совети и видеа на социјалните мрежи, а така доаѓа до меѓународна слава и видеа кои станаа вирални и со милијарди прегледи.

Неверојатна приказна, крунисана со бестселерот Think Like a Monk,  и со наградуваниот подкаст On Purpose, во кој беше домаќин на познати личности како Гвинет Палтроу, Вил Смит и покојниот Коби Брајант.

Шети стана во меѓувреме и влизок пријател на Џеј Ло. Па така тие соработуваа и минатиот февруари за промоција на новиот филм на Лопез Marry Me, со тоа зшто тој зборуваше за моќта на љубовта.

Поради блискоста, пријателството и довербата, но и длабоките знаења на Шети, Лопез се одлучила тој да биде лицето кое ќе ја води свадбата и ќе ги венчава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.