Еве што ви е потребно за маратонски секс

181

Дали некогаш сте размилсувале за секс кој би траел со часови? Ако одговорите со да, тогаш еве неколку совети за маратонски секс.

Внимателно со алкохолот
Иако неколку чашки алкохол можат да ве опуштат и расположат, премногу алкохол може да го уништи вашиот чин од повеќе причини. Една од нив е може да се чувствувате поспано.

Вежбајте самоконтрола

Во текот на маратонскиот секс, потребно е да ја одржите ерекцијата и да не ејакулирате прерано. Одредени пози можат да помогнат како и честата промена на пози во текот на сексот. Потребно е многу време и пракса за да се совлада техниката на самоконтрола, но се исплати.

Фокусирајте се на нејзиното задоволство

Нормално, ако во текот на маратонскиот секс не издржите и дојдете до врвот предвреме, тоа не значи дека мора со сексот да завршите. Можете да се посветете на партнерката и нејзиното уживање, а во тоа време можете да се опоравите и да се подготвите за уште акција.

Користете реквизити

Не морате цело време да се посветите на пенетрацијта. Не е се во тоа. Обидете се со некои играчки за секс.Ескпериментирајте, не држете се до она што сте испробале. Има многу работи што донесуваат уживање.

Лубрикант, лубрикант

Не помалку важни се и лубрикантите. Во текот на сексот сувоста може да биде проблем, но тоа лесно се решава со лубрикант.

автор: Нетпрес

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.