Евзони се уште затворен, магла на Ѓавато

евзони

Авто мото сојузот на Македонија утринава соопшти дека на патиштата низ државата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози. Магла со видливост од  50 до 100 метри има на планинскиот превој Ѓавато.

Воздушниот сообраќај се одвива нормално и утринава на скопскиот аеродром „Александар Велики“ се реализирани сите планирани полетувања и слетувања.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.