Фабио Гросо е нов тренер на Бреша, прва честитка од Јувентус

26

Некогашниот лев бек, Фабио Гросо, е нов тренер на италијанскиот фудбалски прволигаш Бреша.

Бреша е претпоследна на табелата со само 7 бода од десет кола. Поразот од Верона беше последниот меч за Еугенио Корини на клупата, а веднаш е пронајдена негова замена. Гросо е некогашен играч на Интер и Јувентус, па затоа од Јуве веднаш преку Твитер упатија честитка до Гросо.

Како тренер, Гросо има работено во младиот тим на Јувентус, во Бари, и во Верона. Дебито како тренер на Бреша ќе го има в сабота, кога тимот ќе го пречека Торино, со надеж дека ќе дојдат до третата победа сезонава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.