Спорт

Фантастичен гол на Пандев за опстанок на „Џенова“

Фантастичен гол на Пандев за опстанок на „Џенова“

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев со идеален лоб ја запечати победата на „Џенова“ од 3:1 против „Верона“ и го постигна најубавиот гол оваа сезона.

„Џенова“ и математички го осигура местото во италијанската Серија А со победата во последниот меч од 34. коло, а „Верона“ сериозно ќе треба да се потруди, но и да почека некој кикс на директните конкуренти.

Третпат во низа, „Џенова“ славеше на свој терен, па сега на четири кола пред крајот имаат 12 бода повеќе од СПАЛ кој е првиот тим во зоната за испаѓање.