Фатен бегалец од затворот во Штип

130

Велешанец кој избегал од Затворот во Штип денеска бил лишен од слобода.

Како што соопшти МВР, утрово во 4:10 во струмичкото село Банско полициски службеници од Полициската станица – Струмица го лишиле од слобода Т.Д.(24) од Велес за кого била распишана потерница поради бегство од Затвор Штип.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.