Фатен битолчанецот кој запали три автомобили и ограби црква

116

Битолачанецот кој ограби црква и запали три автомобили во градот конечно падна во рацете на полицијата.

Според Министерството за внатрешни работи соопшти дека е поднесена кривична пријава против 51-годишниот Н.Т. кој ја ограби цркавата Света Богородица и подметна пожар во три автомобили.

Пријавениот на 22 јануaри украл два крста од цркавата, на ноќта помеѓу 29 и 30 јануари на три локации во Битола, пподметнал пожари на три автомобили , при што причинил материјална штета од околу 130.000 денари.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.