Македонија

Фатени убијците на командант Шќипоња

Фатени убијците на командант Шќипоња
Фатени убијците на командант Шќипоња

Обвинител од Основното јавно обвинителство Куманово извршил увид на местото каде вчера во престрелка беше убиен четириесет и петгодишниот Џемаил Реџепи, попознат како командант ШќипоњаУбијците на командант Шќипоња во престрелката повредиле уште две лица, на кои им е пружана медицинска помош.

Пронајдено оружјето од кое е пукано

Две лица се уапсени под сомнение дека го сториле убиството, а кај нив било пронајдено и огненото оружје со кое било сторено убиството.

Од Јавното обвинителство информираат дека надлежниот обвинител издал наредби  за вршење обдукција, за вештачење на оружјето, на видео записи и траги од местото на настанот.

 

Повеќе на оваа тема прочитајте на следниот ЛИНК.