4 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

Фејсбук ќе ја отстрани опцијата за лајк на страниците

703

Фејсбук, со новиот редизајн, ќе ја отстрани можноста за лајкување на страници кои ги користат познатите личности и брендовите.

Како што велат од компанијата Фејсбук, бројот на следачи ќе биде главно мерило за „популарноста“, затоа што тоа е најдобар индикатор за успешноста на некоја страница.

„Ги тргаме лајковите и се фокусираме на следачите за луѓето што поедноставно да се поврзуваат со своите следачи“, соопшти Фејсбук, пренесе „Ројтерс“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.