Фетел го напушта Ферари

28

Себастијан Фетел на крајот од сезоната ќе го напушти Ферари откако не успеа да се договори со италијанскиот тим.

Со неговото заминување се поставува прашањето кој ќе го наследи. Веќе се шпекулира дека Ферари ги посакува Саинц или Рикардо, но се појави и интересна информација.

Имено, англиските медиуми пренесуваат дека во Ферари може да дојде Луис Хамилтон, што секако би било сензација. Хамилтон веќе неколку години доминира во Мерцедес, но Ферари би му било сигурно најголемиот предизвик кој може да го добие.

И неодамна се шпекулираше дека Хамилтон сака да дојде во Ферари, но тој тогаш ги демантираше тие наводи и порача дека останува во Мерцедес. Но, како што велат, кај што има дим таму има и оган.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.