Филип Талевски ја продолжи соработката со РК Вардар

42

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Талески и во следната сезона ќе го носи дресот на Вардар, откако постигнал договор со управата за продолжување на соработката.

Иако се наоѓа на истек на договорот и имаше понуди и од домашни и од странски клубови, крушевчанецот ќе стави потпис на нов договор со „црвено-црните“.

Талески минатото лето дојде во Вардар 1961 од фермански Балинген ,

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.