Филипче: Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет

495

Венко Филипче уште еднаш порача за почитување на мерките за заштита од Ковид-19. Тој порача дека лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет, уште еднаш апелирајќи за почитување на мерките.

„Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет. Да ги почитуваме мерките за заштита од ковид-19. Да го зачуваме нашето здравје, но и здравјето на нашите родители, баби и дедовци. Затоа што нема ништо поважно од грижата за нашите најблиски. Носи заштитна маска, одржувај физичка дистанца, не се групирај и често миј ги рацете!“, порача Филипче.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.