Филипче му подари слика на Заев, заблагодарувајќи му се што не знаел да каже „НЕ“

89

Министерот за здравство Венко Филипче, денеска на премиерот во заминување Зоран Заев, му подари слика во знак на благодарност. Сликата му беше врачена во Националната опера и балет, а беше во рамки на церемонијата за доделување на благодарници за здравствените работници од ковид-центрите.

„Дозволете да ви врачам подарок за долго сеќавање. Сакам да се заблагодарам на поддршката што ја дадовте на здравствениот систем и здравствените работници. Да се заблагодарам што не кажавте „Не“ за потребата и барањето за било која инвестиција во здравството. И да се заблагодарам што успеавме со ваша помош здравствените работници од потценети и исмевани да ги направиме повторно горди и почитувани луѓе во нашето општетсво“, рече Филипче обраќајќи се кон Заев.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.