Филипче со часовник вреден колку десет плати по 500 евра што ги ветуваше Заев но никогаш не ги оствари

888

Министерот за здравство Венко Филипче во својата колекција има часовник кој речиси никој просечен граѓанин во оваа земја не може да си го дозволи со ниту една плата, па дури и од неостварената на Заев од 500 евра.

Станува збор за часовник од марката Омега кој на пазарот вреди околу 5 илјади евра.

Јавноста прашува дали часовникот Филипче го добил по заслуга за „справувањето“ со коронавирусот или пак самиот се почестил од платата.

Целосните спецификации на часовникот од марката Омега кој го поседува Филипче можете да ги погледнете ТУКА.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.