Филипче: Состојбата на Мицкоски е стабилна

79

Министерот за здравство, Венко Филичпе вели дека е стабилна состојбата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој вчера објави дека се лекува на Инфективната клиника.

– Според моето стручно мислење и според информациите што ги имам, неговата состојба е стабилна –  одговори кусо Филипче на новинарско прашање по пристигнувањето на правата пратка вакцини „Спутник В“ на Скопскиот аеродром.

Мицкоски вчера на својот фејсбук профил упати порака до власта од Инфективната клиника, каде е хоспитализиран поради тоа што е заболен од ковид-19.

„Ветувам дека ќе се изборам со болеста, ќе излезам од Инфективна, а потоа не чека многу работа“, напиша меѓу другото Мицкоски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.