Финале на Лигата на Шампионите во Њујорк?

139

По потврдата дека годинава во САД ќе се игра еден натпревар од шпанската Ла Лига, меѓу „Жирона“ и „Барселона“ во Мајами, неверојатна е веста дека во Њујорк ќе се игра финалето на Лигата на шампиони.

Можноста за завршување на елитното европско клупско натпреварување во Њујорк беше објавена од извршниот директор на медиумската компанија „Медијапро“ од Барселона, Жаумес Рурес.

Во тек се преговори околу можноста за завршување на Лигата на шампионите во Њујорк, откри Раус.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.