Финансова полиција упадна кај пратеник на ВМРО-ДПМНЕ на денот кога се гласа доверба на Владата

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Јован Јаулески на социјалните мрежи објави дека рано утринава во неговиот дом претрес вршела Финансовата полиција.

-Не ви се плашиме, денес хибридниот режим ќе заврши. Од 5:30 до овој момент во мојот дом упадна и врши претрес Финансова полиција, пишува Јаулески.

Инаку денеска во законодавниот дом со почеток во 11 часот е закажана седница на која треба да се гласа за доверба на Владата. Седницата ќе трае најдоцна пред полноќ.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.