Форс Индија и Заубер со заедничка жалба до ЕУ

137
Форс Индија и Заубер со жалба до Европската Унија

Портпаролот на ЕУ, Рикардо Кардосо изјави дека жалбата е примена и ќе се разгледа во најбрз можен рок.

Оваа жалба треба да биде стимуланс и за помалите тимови, кои одамна се жалат дека немаат еднакви права со моќните гиганти во Ф1, што пак ги спречува да постигнуваат подобри резултати.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.