(ФОТО) Адел ослабе 45 килограми, ама и промените се видливи на нејзиното лице

42

Пејачката Адел успеа да ослабе дури 45 килограми. Но нејзините последни фотографии кои ги објави на социјалните мрежи покажуваат дека не го променила само своето тело.

Странските медиуми забелжаа дека по доделувањето на оскарите цртите на лицето на Адел се поостри, усните зголемени, а ниту носот не и изгледа како порано.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.