(ФОТО) Англиски фудбалер на улица избоден до смрт

Фудбалерот на англискиот Харлоу Таун, Франсоа Каблан (19) е избоден до смрт по улична кавга која кулминирала со тепачка.

-Франсоа беше многу популарен. Разбравме дека бил на погрешно место во погрешно време, – истакна потпретседателот на клубот Пол Вилсон.

Инаку, полицијата уапсила двајца тинејџери од 15 и 17 години, како и еден 20-годишник и 18-годишник кои се осомничени за убиство.