(ФОТО) Ава Карабатиќ топлес најави кандидатурата за претседател, а собираше потписи во секси шоп

701

Хрватската старлета, модел и пејачка, Ава карабатиќ, и официјално е во трката за иден претседател на Хрватска.

Ава Карабатиќ собираше потписи во секси шоп.

„Пет години не е многу време, ветувам сите ќе ве задоволам”, вели таа.

Таа веќе истакна дека во нејзината програма ќе бидат мерки со кои ќе се забрани абортус по шестиот месец од бременоста.

Исто така, Ава кажа и дека ќе се залага за задолжително сексуално воспитување во училиштата во Хрватска.

Таа претходно ја најави својата кандидатура со топлес фотографија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.