(ФОТО) Автомобил влета во група велосипедисти кај Кожани, двајца загинати

459

Автомобил влетал во група од шест велосипедисти на автопатот Птолемаис-Ардаса во близина на Кожани, соопшти во неделата локалниот сајт kozan.gr.

Возилото, со коешто управувала жена, под засега неутврдени околности влетало во групата велосипедисти малку по 13 часот по локално време. Притоа загинале двајца велосипедисти, а четворица се сериозно повредени. Тие се пренесени во локалната болница.

Едната жртва е 25-годишен српски државјанин, додека втората е од градот Воден, се наведува во извештајот. Засега не се наведуваат други поединости за трагедијата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.