(ФОТО) Берлускони ќе го убедува Пандев да не оди во пензија

Според медиумите од Италија, Адријано Галијани и Силвио Берлускони кои се дел од раководството на Монца, ќе го убедуваат Горан Пандев да не се пензионира и и да ја продлжи кариереата во Италија.

Адријано Галијани и Силвио Берлускони го сакаат Пандев во Монца, потребен им е искусен играч со кој сакаат да обезбедат пласман во Серија А.

Пандев најави во неколку наврати дека најверојатно по ЕУРО нема да ја продолжи професионалната кариера.

https://twitter.com/SerieBNewsCom/status/1404789537491066880?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1404789537491066880%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fdribling.mk%2Ffudbal%2Ffoto-bomba-od-italija-berluskoni-kje-go-ubeduva-pandev-da-ne-odi-vo-penzija%2F

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.