(ФОТО) Без никакво предупредување отворен лифт во катната гаража „Кресненско востание“

422

Поради несфатлива негрижа на надлежните, загрозен е животот на многу граѓани во Скопје.

Станува збор за лифт во катната гаража „Кресненско востание“ кој е целосно отворен и небезбеден за граѓаните, а притоа нема никаква ознака за предупредување.

Корисниците на социјалните мрежи кои ги поставија овие фотографии се сведоци на ужасната глетка од ходниците на гаражата.

За среќа, засега иако нема предупредување не дошло до поголема несреќа. Но дали трба да се случи трагедија за надлежните да преземат посериозно мерки.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.