ФОТО: Битола не дозволува да се наметне Тиранската платформа

69

Битолчани вечерва повторно излегоа на масовен протестен марш со поддршка на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

Порачаа дека нема да дозволат да се наметне Тиранската платформа и нејзината содржина.

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ веќе 40 дена, освен во Битола, протестира во повеќе од 40 градови и населени места ширум земјата против Тиранската платформа.

bt1bt2

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.