ФОТО: Божиќна магија во Будимпешта, трамваи украсени со 30.000 светилки

Од деветти декември до шести јануари три трамваи ќе бидат украсени со над 30.000 светилки.

Оваа магична традиција низ улиците на Будимпешта започнала уште во 2009 година, а оттогаш важи за една од најомилените туристички атракции на сите посетители, посебно на новогодишните празници.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.