(ФОТО) Демолиран автомобилот на советникот во Град Скопје, Трајановски

179

Портпаролот на ГРОМ и советник во Градот Скопје, Александар Трајановски денес го најде својот автомобил демолиран.

Тој на социјалните мрежи објави фотографии на кои се гледа дека стаклата од возилото се целосно уништени.

Напаѓачите и мотивите засега не се познати. Корисниците на социјалните мрежи коментираат дека ваквите чекори се „ниски удари“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.