4 C
Skopje
петок, декември 4, 2020

(ФОТО) Дива депонија никна покрај центарот за деца со церебрална парализа во Центар

313

Загрижени граѓани до редакцијата на порталот КУРИР испратиле фотографии направени на територијата на Општина Центар кои се повеќе од загрижувачки.

Станува збор за голем куп смет кој веќе почнува да наликува на мини депонија која се наоѓа пред центарот за деца со церебрална парализа, а истата улица води и кон рехабилитациониот центар.

Според загрижените граѓани ваквата лоша состојба е подолг период, а од фотографиите може да се забележи дека ѓубрето не е собрано веќе подолг временски период.

Инаку за сметот е задолжена општината Центар како и градоначалникот Саша Богдановиќ кој откако е дојден на позицијата градоначалник не мрдна со прст за центарци, обвинуваат тие.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.