26 C
Skopje
среда, јули 15, 2020

(ФОТО) Еди Рама продолжува да шокира со својот стил

593

Премиерот на Албанија Еди Рама е еден од учесниците на Самитот на државите од Западен Балкан кој се одржува во Лондон. На состанокот во Лондон тој се појави во темен костум и бели патики.

Рама во градот на светската мода се појави во темно син костум, бела кошула, вратоврска и бели патики.

Ова не е првпат Рама така да се појави на официјална средба.

На неодамнешната средба со црногорскиот колега Душко Марковиќ, Рама, се појави со црно-бели патики во „комбинација“ со темно сив костум.

Претходно, на средбата со Могерени, исто така се појави во „кежуал“ комбинација, со сино палто, црни тренерки и црни патики.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.