(ФОТО) Галеби, плажа и шампањ, вака Ноле ја прослави титулата во Мајами

nole 1По победата над Рафаел Надал во финалето на турнирот во Мајами, Новак Ѓоковиќ реши еден дел од прославата на освојување на турнирот да ја одржи на плажа.

Во овој град на Флорида, Новак реши по песочната плажа да прошета со трофејот, но не сам.

 

 

nole 2За време на трчањето, друштво му правеа галеби, шампањ,но и со скокови за фото репортери кои го следеа.