(ФОТО) Германската полиција запре маж кој возел мопед потполно гол

117

Топлотниот бран кој ја погоди Европа со температури до 40 Целзиусови степени принудува луѓето да најдат разни начини како да се разладат, а еден бизарен случај е забележан во германската сојузна земја Брандебург, која го опкружува главниот град Берлин, каде полцијата запрела маж кој управувал мопед потполнмо гол.

Мотористот на себе имал само сандали на нозете и мотоциклистичка кацига на главата, а бил сопрен во местото Меркиш-Одерленд. Полицајците успеал да ги убеди дека му прогледаат „низ прсти“, поради големата горештина и тие му се смилувале. Го пуштиле да си продолжи по својот пат, но прво морал да облече куси панталони.

Настанот се случил во понеделникот, а германската полиција која го документирала со докази, фотографиите од него ги постави на Twitter во средата.

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.