14.8 C
Skopje
среда, мај 31, 2023

(ФОТО) Го отвориле трговскиот центар по два месеца, вработените во шок

Трговските центри во Малезија се отворија по два месеци, а вработените беа пречекани од грозоморна глетка при отворањето на продавниците и кината.

Поради фактот што вентилацијата и климатизерите во продавниците не работеле два месеци, уништени се кожни чевли, торби и многу други предмети и парчиња мебел.

Мувлата навлегла во стотици предмети во трговски центар во Малезија, а на својот фејсбук профил страшните фотографии ги објави еден Малезиец. На сликите е прикажана огромната штета предизвикана од исклучената вентилација.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.