ФОТО: Груевски во Охрид за одбележување на Водици

83

Премиерот Никола Груевски присуствува на одбележувањето на големиот христијански празник Богојавление-Водици во Охрид.

Одбележувањето  на  христијанскиот празник Богојавление -Водици има исклучително значење за Охрид и христијанските верници. Одбележувањето на Празникот Богојавление во Охрид е едно од најголемите одбележувања на верски настан и на Балканот, со тоа потврдувајќи го називот  на Охрид како балкански Ерусалим.

DSC_2136

DSC_2270

DSC_2447

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.