ФОТО I Бутел е преполн со полиција

Врие од полиција на улица „Боца Иванова“ во Бутел 1, објави Курир.мк, чија редакција е контактирана од читател кој ги информирал дека интервентната полиција е присутна во голем број на оваа локација во населбата.

Тој испрати и фотографии од местото.

Побарано е одговор од МВР, но пријава за настан од тоа место, полицијата нема добиено.

Најверојатно, ова е поврзано со митингот на ДУИ во Чаир.

  

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.